Przypomniało mi się to hasło sprzed, chyba czterdziestu lat. Wymyślili je ówcześni partyjniacy, którzy chcieli udowodnić, że władza ma też ludzką twarz i rozum. I historia kołem się toczy. Teraz wraca to choćby w niektórych nominacjach na kandydatów w prezydenckich wyborach samorządowych. Taki wytrawny polityk, jak prezes Jarosław stwierdził ostatnio w radiowej Trójce, że nie wierzy w wygraną PiS-u w wyborach samorządowych. Skoro tak, to, po co na nich głosować może wydedukować przeciętny Kowalski, który nie ma ugruntowanych poglądów i głęboko w …nosie ma politykę.
Jeszcze więcej światła na to, – „Na kogo stawiać” – rzuca Czesław Bielecki, bezpartyjny kandydata na prezydenta Warszawy. Wypowiedź popartego przez Pis Bieleckiego sprowadza się do jednego – wyjściem jest bezpartyjny samorząd.
– Jestem bezpartyjnym kandydatem, którego Prawo i Sprawiedliwość chce poprzeć – podkreślił Bielecki. – W ten sposób PiS uznało, że pora skończyć z partyjną polityką samorządowców, tylko tak to można rozumieć, bo ja nie jestem członkiem PiS-u – powiedział kandydat na prezydenta Warszawy, choć przyznał, że jest mu do programu tej partii blisko.
Po pierwsze, samorząd potrzebuje bezpartyjności. Jak mówił kiedyś Stanisław Tym: „nie ma socjalistycznego ani kapitalistycznego zeszytu w kratkę” i ja teraz mogę powiedzieć, że w polityce miejskiej jest tylko czas i praca do zrobienia oraz pieniądze – mówił Bielecki.(cytaty pochodzą z portalu gazeta.pl).
O takich rozwiązaniach wiemy w Świdnicy już od kilku lat. Stawiając na lokalne stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa wybraliśmy bezpartyjnych fachowców, którzy radzą sobie do tej pory całkiem nieźle. Jeśli ktoś ma inne zdanie, to zawsze może stanąć w szranki i pokazać swój pomysł na miasto. Do tej pory jakoś nie znalazł się chętny. Ewentualni kandydaci odwołują się do pomysłów mieszkańców, co świadczy o tym, że brakuje im wizji, wyobraźni i przygotowania merytorycznego do zarządzania Świdnicą. Wobec tego pozostawmy to sprawdzonym fachowcom, jak proponuje sam prezes Jarosław.

Comments

comments